Climate Protest Karaoke

Kryzys klimatyczny to realne zagrożenie. Myśl, że niedługo zmieni on całkowicie nasze życie i planetę jest przytłaczająca. Musimy radzić sobie z gniewem i frustracją, które rodzą się w obliczu cynizmu klasy rządzącej.

W naszym kolejnym muzycznym projekcie zmieniłyśmy fragmenty popularnych piosenek Britney Spears, ABBY czy Beaty Kozidrak, tak, żeby pomogły nam wyrazić te emocje. Hity, które słyszymy w radiu często opowiadają o złamanym sercu. Wystarczy tylko drobna interwencja, żeby nagle stały się protest songami pomagającymi nam dźwigać ciężar naszych czasów. Przechwytujemy muzykę należącą do skomercjalizowanej, kapitalistycznej kultury, aby wyrazić nasz kolektywny gniew i popłakać wspólnie z Planetą Ziemią. Śpiewając piosenki, które znamy z naszych nastoletnich lat przekształcamy nostalgię za minioną młodością w smutek za nieodwracalną już zmianą klimatu.

Projekt debiutował na Forum Przyszłości Kultury w 2019 r, był też prezentowany w ramach rezydencji w Departamencie Obecności Muzuem Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Nagrania Instagramowego Karaoke są dostępne na profilu Departamentu Obecności na Instagramie.