#dekoltdlabialorusi

Kalendarz #dekoltdlabialorusi stworzyłyśmy wspólnie z Janą Shostak, Kamilem Kotarbą, Kasią Los i Kają Dobrzańską. Kotki i cycki to dwie najlepsze i najgorsze rzeczy w internecie. Postanowiłyśmy połączyć te dwa obrazki w słusznej sprawie i stworzyć kalendarz charytatywny dla Białorusi. Zaprosiłyśmy doprojektu artystki i aktywistki, zaufały nam m.in. Magda Gessler, Katarzyna Kozyra i Julia Kamińska. Dochód ze sprzedaży kalendarza przekażemy rodzinom więźniówpolitycznych w Białorusi.

Kalendarz do kupienia tutaj: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99179-Kalendarz-dekoltdlabialorusi.html

Kalendarz #dekoltdlabialorusi powstał z połączenia solidarności i ciałopozytywności. Chcemy wesprzeć rodziny więźniów politycznych w Białorusi i jednocześnie pokazać, że pomaganie ma wiele twarzy i może łączyć walki na różnych frontach – od protestów przeciwko dyktaturze i przemocy, po starania o poszerzanie widoczności i akceptację różnorodnych ciał. Kobiece piersi już stały się symbolem solidarności z Białorusią po tym, jak aktywistka Jana Shostak, spotkała się z falą krytyki za brak stanika  na protestach. 

Pomysł na nasz projekt jest bardzo prosty: na każdym zdjęciu znajduje się modelka topless trzymająca kota. Zdecydowaliśmy się na połączenie cycków i kotków czyli dwóch viralowych obrazków, tego co w Internecie najlepsze i najgorsze jednocześnie. Chcemy pokazać, że nasze ciała należą do nas i tylko my możemy decydować o tym, kiedy chcemy je odsłonić. Przed obiektywem Kamila Kotarby stanęły wspaniałe artystki i dzielne aktywistki: Jana Shostak, Magda Gessler, Katarzyna Kozyra, Julia Kamińska i wiele innych.

Kalendarz symbolicznie zaczyna się 9 sierpnia, czyli w 1 rocznicę wybuchu białoruskiego zrywu. Całość środków ze sprzedaży kalendarza przekażemy rodzinom więźniów politycznych w Białorusi.

Akcja charytatywna jest możliwa dzięki Fundacji Wysokich Obcasów, która walczy o prawa kobiet, równouprawnienie oraz wspiera dyskryminowane mniejszości. Praca fundacji jest możliwa dzięki Państwa wsparciu Czytelniczek i Czytelników Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów. Odwiedź nas na www.fundacjawysokichobcasow.pl

Możecie wesprzeć nasz projekt kupując kalendarz (https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99179-Kalendarz-dekoltdlabialorusi.html) lub pisząc o projekcie. Chętnie podzielimy się materiałami i odpowiemy na pytania.